Violet Evergarden’ın 2. fragmanı nihayet geldi

Ödüllü Light Novel’dan uyarlanacak olan KyoAni’nin yeni animesi Violet Evergarden yeni fragmanıyla karşımızda!

Kyoto Animation (KyoAni), Kana Akatsuki tarafından yazılan ve Akiko Takase tarafından çizilen Violet Evergarden Light Novel’ının, 27 Mayıs 2016 tarihinde bir animeye dönüştürüleceği duyurulmuştu.

Nekopara gibi berbat novel’ların destek gördüğü bu dünyada, arada nadir de olsa, hak ettiği değeri gören ve animeye çevrilen novel’lar da bulunuyor.

İlk fragmanı yayınlandığında ise, (ben dahil) herkes aklını yitirdi! Görüntülere, tasarımlara, çizimlere ayrılan bütçenin fazlalığı öylesine belliydi ki; insanın gözlerinin bayram edeceğinin müjdesi gibiydi.

Hikaye desek, 2014 yılı Kyoto Animation Award kapsamında roman kategorisinde birinciliğe layık görülen bir hikayeden bahsediyoruz zaten. Eh, görüntülere ve seslere ayrılan bütçe de bu düzeyde olunca, bundan kötü bir seri yapmak için özellikle çabalamadıkları müddetçe sonuç harika olacak gibi görünüyor.

İlk Fragman

Geçtiğimiz sene yayınlanan ilk fragman şu şekildeydi:

Sadece bu ilk fragmandaki animasyonların ve karakter tasarımlarının güzelliğiyle bile dikkatleri üzerine toplayan Violet Evergarden, nihayet bugün 2. fragmanı ile karşımıza geldi.

Açıkçası, “ilk fragmanın üstüne ne katabilir ki?” diyordum ama yine beni aşırı şekilde hayran bırakmayı başardı. Oldum olası KyoAni firmasının çizimlerini sevmişimdir zaten, her ne kadar favori stüdyom Shaft olsa da.

Ehh, ortada birincilik ödüllü bir konu da olduğuna göre, sabırsızlıkla bekliyoruz animeyi…

2. Fragman

Konusu:

– Auto Memories Dolls.
(Bunu da nasıl çevirsem bilemedim… “Otomatik Anı Bebekleri” desem çok yanlış olmaz sanki.)
– Bu ismin büyük bir kaosa neden olmasının üzerinden uzun zaman geçti…

Professor Orland isimli bir adam, sevgili karısı için Auto Memories Doll isimli bir makine icat eder. Amacı ise bu makinenin, sevgili karısına yardım etmesi ve onun iş yükünü almasıdır. Ancak tabii ki bu durum şirketlerin de ilgisini çeker, “sat gitsin sat sat sat sat” diyen arkadaşlarının gazına gelip (burayı ben ekledim), sponsorluklarla birlikte bu makineleri insanların kiralayabileceği bir düzen kurulur.

“Ben Violet Evergarden, istediğiniz her yere hizmet götürecek olan bir Auto Memories Doll’um.”

Sarı saçları, mavi gözleri ile bir masaldan fırlamış gibi görünen bir kız, bunu inorganik güzelliği ve yapay tatlı sesi ile söyler…